You are currently viewing Jesteśmy w Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego

Jesteśmy w Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego

Niewielu producentów żywności i przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego może się posługiwać kulinarnym logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego rozpoznawalnym w całej Europie. Do tego zaszczytnego grona dołączyła Pracownia Pasieczna Staropolska Miodziarnia.

Europejska Sieć Dziedzictwa Kulinarnego powstała po to, by ułatwić konsumentom i turystom odnalezienie oraz spróbowanie regionalnych specjałów danego kraju. Zachodniopomorskie przystąpiło do sieci w 2008 roku. Skupia producentów, przetwórców, restauracje i punkty gastronomiczne, które promują i rozpowszechniają lokalną żywność. Wśród najmłodszych członków kulinarnej sieci jest Staropolska Miodziarnia ze Świeszewa w Gminie Gryfice.

– Pracownia kontynuuje tradycje rodzinne, mój dziadek był jednym z pierwszych powojennych pszczelarzy w Gminie Gryfice – mówi Małgorzata Chabowska, właścicielka Staropolskiej Miodziarni, gdzie wytwarzane są miody nektarowe, pyłek kwiatowy, mleczko pszczele, wosk i kit pszczeli czyli propolis.

W poniedziałek 20 marca 2018 r. pani Małgorzata Chabowska odebrała z rąk wicemarszałka województwa certyfikat potwierdzający przyjęcie do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego.